38164, Полтавська обл, Опішня, Партизанська, 21

cropped-cropped-Emblema-Collegiumu_-e1619450238502.png

+380535342001

kmopishne@gmail.com

38164, Полтавська обл, Опішня, Партизанська, 21

08.00-17.00

з Понеділка до П'ятниці (в Суботу до 16:00)

Правила поведінки учня в закладі освіти

Правила для учнів Опішнянського державного художнього ліцею імені Василя Кричевського

Опішнянський державний художній ліцей імені Василя Кричевського   цінує свою репутацію серед батьків, учнів та освітян, тому вимагає виконання правил, що наведені нижче. Усі учні дотримуються Кодексу честі учнів ліцею, знають  гімн, поважають символіку закладу.

Усі учні повинні своєчасно приходити на уроки, не пізніше ніж за 5  хвилин до початку занять. Не допускаються пропуски без поважних причин. Батьки повинні оперативно (телефоном, заявою або особисто) інформувати класного керівника чи адміністрацію закладу про причини відсутності учня. Усі пропуски занять повинні бути підтверджені медичними довідками (пропуск не більше одного навчального дня може бути письмово підтверджений батьками). За відсутності учня протягом 3-х і більше днів,  допуск до уроків можливий лише при наявності медичної довідки або розпорядження директора на підставі письмової заяви батьків. Хворі учні відпускаються додому за рекомендацією медпрацівника та з дозволу класного керівника (батьки попереджаються в телефонному режимі).

Верхній одяг повинен зберігатися у роздягальні. Не допускається носити до ліцею зайві речі. За збереження речей, які не мають відношення до навчального процесу (в т. ч. мобільних телефонів), адміністрація відповідальності не несе.

Ввічливість, стриманість, доброзичливість є нормою поведінки учня ліцею.  Також учні повинні дотримуватись гарних манер по дорозі до школи та додому. Застосування нецензурних виразів є грубим порушенням дисципліни. Крадіжки особистого або шкільного майна недопустимі.

Для учнів ліцею недопустиме будь-яке приниження товаришів, фізичний або психологічний тиск на них.

Учні відповідають за збереження бібліотечних книжок та обладнання, яке використовується на уроках. Вартість пошкодженого шкільного майна компенсуються батьками.

Учні повинні прибирати свої робочі місця після занять у гончарних та живописних майстернях.

Кожен учень повинен прибрати своє місце після обіду у шкільній їдальні.

Непокора вчителям, адміністрації ліцею, необґрунтована відмова відповідати на уроці, заповнювати щоденник або надати його вчителю для виставлення оцінки є грубим порушенням правил для учнів та ліцейного етикету.

Учні ліцею повинні своєчасно виконувати домашні завдання. Пропуски уроків з будь-яких причин не є підставою для невиконання завдань (виключення-один навчальний день після тривалої  хвороби, перебування у лікарні).

Учням ліцею не дозволяється паління та вживання алкогольних напоїв.

Порушення учнями  або батьками вищезазначених правил передбачає:

 1. Усне зауваження співробітника ліцею.
 2. Письмове повідомлення вчителем, класним керівником у щоденнику або телефонну розмову з батьками щодо поведінки, ставлення до навчання, якості виконання домашніх завдань.
 3. Написання учнем пояснювальної записки на ім’я директора для прийняття адміністративного рішення та залучення матеріалів до особової справи учня.
 4. Письмове повідомлення батькам про порушення, скоєне учнем та прийнятих мір.
 5. Винесення догани учневі в наказі по ліцею.
 6. Призначення учню додаткового чергування по класу, ліцею.
 7. Залучення учня, батьків до відновлення зіпсованого майна класу, школи.
 8. Тимчасове вилучення в учнів мобільних телефонів, інших електронних приладів, які учень використовує під час уроків, з подальшою передачею батькам.
 9. Зниження оцінки з поведінки за підсумками семестру, року.
 10. Виклик батьків на співбесіду з класним керівником, заступником директора, директором.
 11. Не допущення учня до уроків (доки з батьками не буде вирішено питання з батьками щодо причини відсутності на уроках; приведення учня до належного зовнішнього вигляду; розслідування грубого порушення дисципліни).
 12. Розгляд порушень, скоєних учнями, відбувається на засіданнях шкільного Парламенту, педагогічної ради, батьківського комітету.
 13. Встановлення директорського контролю за учнем з оформленням випробувального строку та взяття учня на внутрішньошкільний облік.
 14. Відрахування з числа учнів ліцею.

Примітки:

1) дані правила доводяться до відома учня класним керівником на початку кожного навчального року під розпис;

2) батьки учнів особисто знайомляться з правилами поведінки для учнів під підпис.