38164, Полтавська обл, Опішня, Партизанська, 21

cropped-cropped-Emblema-Collegiumu_-e1619450238502.png

+380535342001

kmopishne@gmail.com

38164, Полтавська обл, Опішня, Партизанська, 21

08.00-17.00

з Понеділка до П'ятниці (в Суботу до 16:00)

Діяльність

Про наш освітній заклад

   Опішнянський державний художній ліцей «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського – провідний в Україні освітній заклад у галузі гончарства й образотворчого мистецтва. У закладі з першого до одинадцятого класу разом із загальноосвітніми дисциплінами учні вивчають гончарство, скульптуру, рисунок, живопис, композицію, основи технічного рисунка, креслення, художню культуру, основи керамології, декоративно-прикладне мистецтво, перспективу, основи технології кераміки.

Школа має не тільки багате минуле, творче сучасне, а й широкі перспективи розвитку у майбутньому.

Коротко про історію створення. Розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації від 14.07.1997 року № 265 на базі Опішнянської середньої школи № 2, провідної з естетичного виховання в Полтавській області, було створено Колегіум мистецтв у Опішні, який увійшов до унікальної структури Національного музею-заповідника українського гончарства. Ініціатором цих процесів був генеральний директор музею, доктор історичних наук, професор Олесь Пошивайло.

На початку 2000-х років заклад освіти пройшов ряд реорганізацій. Із 2004 року він отримав статус Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» та став окремою юридичною особою. Наказом Міністерства культури України №19 від 20 січня 2014 року закладу присвоєно ім’я видатного українського архітектора, етнолога, митця й громадського діяча Василя Григоровича Кричевського. Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» наказом Міністерства культури та інформаційної політики України № 558 від 22.07.2021 року школу перейменовано у Опішнянський державний художній ліцей імені Василя Григоровича Кричевського.

Нині державне управління та методичне керівництво ліцеєм здійснює Міністерство культури та інформаційної політики України.

Заклад гарантує розвиток творчої, духовно-багатої особистості з високим національним та мистецьким потенціалом, що успішно синтезує в собі творчі здібності, високу естетичну культуру, досконалий інтелект. Навчальна, мистецька, методична, виховна, просвітницька робота в ліцеї підпорядковані єдиній меті – розвинути в кожному учневі творчий талант, який буде реалізовано в самостійному житті.

Освітній заклад має міцну матеріально-технічну базу, необхідну для здійснення всіх напрямків освітньої діяльності: інтерактивні комплекси, комп’ютерний та лінгафонний кабінети, сучасний тренажерний майданчик. Для поставлених завдань з опанування мистецькими дисциплінами у школі діють навчально-виробничі гончарні й художні майстерні, які забезпечені усім необхідним обладнанням: гончарними кругами, муфельними печами, мольбертами, сировиною й матеріалами. Під час вивчення предметів профільного циклу, англійської мови та інформатики учнів 5-11 класів поділено на підгрупи, що дає можливість здійснювати індивідуальну роботу з кожним вихованцем.

У ліцеї працює навчально-виробнича гончарна майстерня. У числі педагогів два Заслужені майстри народної творчості України, вісім членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Майстри проводять уроки гончарства та виготовляють авторські, творчі роботи.

Заклад освіти активно займається виставковою діяльністю: гончарні твори учнів та майстрів експонувалися на виставках у багатьох містах України та закордоном. Вихованці ліцею та майстри навчально-виробничої гончарної майстерні популяризують традиційне гончарство серед українців та іноземців через чисельні майстер-класи.

Ліцей є ініціатором та організатором тринадцяти Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів. За роки діяльності закладу його вихованці стали учасниками та переможцями сотень мистецьких конкурсів та фестивалів, предметних олімпіад, конкурсів наукових робіт МАН України.

Один із напрямків роботи є видавнича діяльність: альбоми, каталоги робіт переможців Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів, каталоги кращих гончарних творів учнів, альбом-розмальовок, щорічні календарі.

У Ліцеї у 2010 році створено унікальний єдиний в Україні шкільний Народний художньо-етнографічний музей «Відродження», фондові колекції якого налічують понад 8,5 тис. одиниць збереження (почесне звання «Народний» йому присвоєно 2020 року).

Освітній заклад має бібліотеку з читальною залою, власну шкільну їдальню. У школі працюють: групи продовженого дня, медична та психологічна служби.

Щомісячно усі учні 8-11 класів отримують із державного бюджету стипендії. Початковий рівень навченості у Ліцеї недопустимий.

З 2013 року дванадцять юних обдарувань закладу освіти отримували Президентські стипендії для молодих майстрів народного мистецтва України.

Випускники Ліцею продовжують навчання у Львівській національній академії мистецтв, Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука, Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Полтавському національному педагогічному університеті ім. Володимира Короленка, Харківській державній академії культури, Харківській державній академії дизайну та мистецтв, Миргородському художньопромисловому коледжі ім. М.В. Гоголя національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Харківському державному вищому художньому училищі, Черкаському художньо-технічному коледжі, Гадяцькому коледжі культури і мистецтв ім. І.Котляревського, Львівському коледжі декоративно-ужиткового мистецтва ім. І.Труша та ін.

Найближчим часом у Ліцеї планується введення в дію новозбудованого пансіону для талановитих іногородніх дітей з усіх регіонів України, в якому створено сучасні умови проживання. Кімнати розраховані на 2-4 чоловіки. За державний кошт буде організовано 4-разове харчування. Учні перебуватимуть під цілодобовим наглядом вихователів. Приміщення обладнане новими меблями та технікою.

Навчання в Опішнянському державному художньому ліцеї імені Василя Кричевського та проживання в пансіоні безкоштовні.

Комфортні сучасні умови навчання й висококваліфікований педагогічний супровід створюють зразкові умови для розвитку дітей, забезпечують високий рівень загальної середньої й початкової мистецької освіти, впевнену адаптацію учнівської молоді до сучасного світу.