38164, Полтавська обл, Опішня, Партизанська, 21

cropped-cropped-Emblema-Collegiumu_-e1619450238502.png

+380535342001

kmopishne@gmail.com

38164, Полтавська обл, Опішня, Партизанська, 21

08.00-17.00

з Понеділка до П'ятниці (в Суботу до 16:00)

Виставки, майстер-класи, екскурсії

21.11.2021

Учнівський та педагогічний колективи Ліцею вшанували День Гідності та Свободи тематичною лінійкою «Україна — територія гідності і свободи»

   21 листопада 2013 року Україна розпочала нелегкий та тернистий шлях боротьби за свободу. Це був початок Революції Гідності, початок однієї із найтрагічніших та найгероїчніших сторінок сучасної історії. Свобода просто так не з’являється, її потрібно відстоювати, постійно захищати своє право на волю. У ці доленосні дні український народ став символом незламності в прагненні вибороти достойне майбутнє своєї держави. Боротьба продовжується вже восьмий рік. У День Гідності та Свободи, оглядаючись назад, згадуємо болючі втрати, Героїв Небесної Сотні, Київ у вогні, страшні дні та ночі, пісню «Плине кача», від якої нестерпно стискається в грудях, гнітючу атмосферу страху перед  тим, що буде далі. І поряд з цим –  неймовірна гордість за націю, сміливість, згуртованість та самопожертва  майданівців;  сотні, тисячі, море людей, взаємодопомога та підтримка народу, гасла, що викликали захоплення та впевненість: ми переможемо!

«Що для тебе гідність?» Так називається інсталяція до Дня Гідності та Свободи, яку підготували учні та вчителі мистецьких дисциплін Опішнянського державного художнього ліцею імені Василя Кричевського. Барикада з мішків та шин, металева бочка з дровами, бруківка, каски, плакати з гаслами революції, прапори – все це символи майдану. Атмосферу доповнюють змістовні, тематичні малюнки вихованців закладу. У центрі експозиції розміщене дзеркало. Заглянувши в нього, кожен може відчути себе в гущі подій, на вістрі історії сьогодення. Поставити собі питання: «Що для мене гідність?», «Яка моя місія в цій боротьбі за волю та майбутнє України?»

Непроста наша правда: в окраденій нашій долі, у стихійності вдачі і водночас величі нашої одвічності, яка налічує тисячі літ на українській землі. Нація постає із руїн. Невмируща істина підіймає українців із колін.

Дві революції: Помаранчева (2004 року), та Революція Гідності (2013 року) змінили не лише хід історії нашої країни, а й свідомість мільйонів українців. Ті доленосні події віддзеркалили всьому світу життєві принципи нашого народу –  волелюбність і гідність.

Учнівський та педагогічний колективи Ліцею вшанували цей день тематичною лінійкою «Україна — територія гідності і свободи».

30.10.2021

Поїздка до Пархомівського художнього музею імені П.Ф. Луньова

30 жовтня творчо обдаровані учні Опішнянського державного художнього ліцею імені Василя Кричевського разом з учителями відвідали одне із найпопулярніших  туристичних місць Харківщини –  Пархомівський художній музей  імені П.Ф. Луньова. Це один із найцікавіших сільських музеїв, що знаходиться за 48 км від Опішного. У його фондах понад 7 тисяч експонатів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва. Експозиція розташована у 12 залах та вражає кількістю творів усесвітньо відомих художників: Тараса Шевченка, Іллі Рєпіна, Каземира Малевича, Василя Кандинського, Василя Касіяна, Івана Шишкіна, Тетяни Яблонської, Пабло Пікассо та багатьох інших знаних імен. Для дітей, що вчаться малювати, побачити шедеври, якими захоплюється світ, безперечно, цікаво, корисно та важливо. Упевнені, що поїздка запам’ятається яскравими враженнями, незабутніми емоціями та стане ще одним кроком у напрямку вдосконалення майстерності, розвитку талантів юних митців.

11.10.2021

Виставка графічних робіт відомого полтавського художника, члена Національної спілки художників України, заслуженого працівника культури України Миколи Федоровича Грибана

З нагоди Дня художника у виставковій залі Опішнянського державного художнього ліцею відкрилась виставка графічних робіт відомого полтавського художника, члена Національної спілки художників України, заслуженого працівника культури України Миколи Федоровича Грибана. Твори мистця не вперше експонуються в нашому закладі. Теперішня підбірка робіт Миколи Федоровича відкриває перед нами красу навколишнього світу, досконало зображені графічними засобами рослинні мотиви: квіти, трави, дерева спонукають бачити красу та неповторність кожного куточка нашої мальовничої землі. Художник не оминає тематики видатних постатей України, відображує архітектурні шедеври Полтави. кожна його робота просякнута духом українськості. Вихованці ліцею не лише споглядатимуть прекрасні графічні твори, а й навчатимуться майстерності в професіонала.

Виставки

Виставкова діяльність у Колегіумі – невід’ємна складова частина розвитку мистецького закладу, що формує позитивну думку про роботу школи, сприяє творчому розвитку учнів та вчителів закладу, популяризує традиційне опішнянське гончарство та дитячу творчість. 

Заклад активно займається виставковою діяльністю, твори учнів та майстрів школи експонувалися на виставках у багатьох містах України: у Києві, Харкові, Одесі, Львові, Полтаві, Сімферополі, Кам’янці-Подільському, Вінниці, Дніпрі, Донецьку. Презентації творчості відбулися в Музеї книги та друкарства України, Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні», Музеї видатних діячів української культури (Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького), Національному музеї Тараса Шевченка, Музеї Гетьманства, Національній спілці майстрів народного мистецтва України, Літературно-меморіальному музеї Максима Рильського, Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка, Полтавському краєзнавчому музеї, Полтавському художньому музеї  ім. Миколи Ярошенка (Галерея мистецтв), Літературно-меморіальному музеї імені Володимира Короленка, Літературно-меморіальному музеї імені Панаса Мирного, мистецькій галереї Національного музею-заповідника українського гончарства у Опішному. Упродовж останніх 10 років творчим колективом Колегіуму реалізовано 22 виставки мистецьких творів вихованців та майстрів закладу. Кожна з них відкриває безмежний, яскравий, неймовірний світ творчості, гончарської фантазії юних митців.

Майстер-класи

Вихованці закладу та майстри навчально-виробничої гончарної майстерні популяризують традиційне гончарство серед дітей та молоді в різних регіонах України через майстер-класи. Вони були учасниками фестивалів та етноярмарків на Полтавщині: «Решетилівська весна», «Свято писанки, «Свято бузкового гаю», всеукраїнський молодіжний майстер-фест «Український дивограй», «Гелон-фест», національні фестивалі гончарства; на Дніпропетровщині: «KozakFest»; на Сумщині: «Стара фортеця». Наші талановиті майстри проводять майстер-класи для гостей та відвідувачів закладу в рамках численних семінарів та конференцій.

Учні та майстри презентували культурну спадщину України, традиційне гончарне мистецтво Опішного за межами країни:

  • Болгарія (м. Балчик) – участь учнів Колегіуму в етнофестивалі «Море ритму»;
  • Литва (м. Вільнюс)– участь учнів Колегіуму в складі делегації України в заходах до Дня вишиванки;
  • Польща (м. Вроцлав)– участь учнів Колегіуму в складі делегації від Полтавської області в заходах до Дня Незалежності України. 

Цікаві та захоплюючі майстер-класи з виготовлення традиційної іграшки-свистунця «Півник», формування на гончарному крузі, створення орнаментики гончарної мальовки, характерної для Опішного чекають на кожного, хто відвідає наш заклад. Пропонуємо всім доторкнутись до звичайного глиняного дива.