38164, Полтавська обл, Опішня, Партизанська, 21

cropped-cropped-Emblema-Collegiumu_-e1619450238502.png

+380535342001

kmopishne@gmail.com

38164, Полтавська обл, Опішня, Партизанська, 21

08.00-17.00

з Понеділка до П'ятниці (в Суботу до 16:00)

Народний художній етнографічний музей “Відродження”

Музей – це те місце, де можна зустрітися з минулим, побачити сьогодення та зазирнути в майбутнє. У шкільному Народному художньо-етнографічному музеї «Відродження»  Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І – ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського ви зможете доторкнутись до чистих джерел творчості з глибин традиційного народного мистецтва, познайомитися з витворами юних митців Опішного, України та інших держав і переконатися, що творчість, маючи глибоке коріння, буде й надалі квітнути новими, яскравими талантами та дивувати світ вивершеними творами.

Художньо-етнографічний музеї «Відродження» було створено в 2010 році. Фондові колекції налічують 8530 одиниць збереження. З 2005 року проводилася цілеспрямована пошукова робота. Працівники та учні закладу здійснили численні керамологічні експедиції, в результаті яких було зібрано сотні глиняних виробів опішнянських гончарів та етнографічний матеріал з їхнього побуту. На сьогодні етнографічна колекція нашого музею одна з найбільш чисельних та цікавих. Тут ви побачите довершені витвори гончарів – глеки від простих до досконалих тиквастих форм, фляндрованій мальовані миски та тарелі, що вишикувались на миснику. Також вас вразить розмаїття форм і відтінків барил, куманців, макітер, горщиків, банок, декорованих  виноградом та квітами. А ще в нашому музеї ви побачите давні вишиті картини, розмальовані скрині, прядки та багато інших речей побуту українців.

 Перлиною музею  є колекція творів гончарів – корифеїв гончарного мистецтва, заслужених майстрів народної творчості України: лауреата премії імені Івана Нечуя-Левицького – Миколи Пошивайла, лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченката Державної премії імені Данила Щербаківського –Михайла Китриша і Василя Омеляненка, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка – Івана Білика та славетних майстрів Опішного: Олександри Селюченко, Анастасії Білик-Пошивайло, а також роботи неперевершеного гончаря, Кавалера ордена трудової слави Михайла Острянина. Цим скарбом ми пишаємося, бережемо, як найбільшу цінність,захоплюємося, надихаємося та навчаємося на кращих зразках народного мистецтва.

Упродовж 2007-2019 років Колегіумом мистецтв проведено тринадцять Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів. Учасників було більше двох тисяч. Це представники творчо обдарованої молоді з України, Білорусі, Румунії, Молдови, Грузії, Туркменістану, Китаю, В’єтнаму, Республіки Гана, Болгарії. Ними було створено понад три тисячі творчих робіт, які зберігаються у фондах шкільного музею. Колекція фестивальних робіт – це традиційне гончарство та сучасна, модернова  кераміка, графічні й живописні твори, вишиванки, гобелени, аплікації, батики, вироби зі шкіри, дерева, соломи, паперова пластика, роботи у техніці печворк, етнокостюми,що розкривають тематику гончарства.

Щороку учні 11 класу виконують випускні роботи з гончарства. Збірка  глиняних творів випускників налічує більше трьохсот гончарних  творів. Багато виробів прикрашають інтер’єр Колегіуму. Це найрізноманітніші панно, вази, скульптурні та об’ємно-просторові композиції. Окрасою шкільного подвір’я стають садово-паркові скульптури, виконані випускниками закладу різних років. 

Колекція творчих робіт майстрів навчально-виробничої гончарної майстерні Колегіуму мистецтв не залишає байдужим жодного відвідувача, бо ці гончарні твори поєднують талант та професіоналізм авторів.

Збірка кращих гончарних робіт учнів Колегіуму мистецтв щороку поповнюється новими надходженнями. Тут ви можете побачити глиняні витвори як маленьких школярів, так і старшокласників. Від простих форм традиційної іграшки до пластично довершених скульптур, сервізів, свічників та тематичних композицій. Вас здивує розмаїття талантів і безмежність дитячої фантазії.

Колекція дарунків формується з творів подарованих та виготовлених під час майстер-класів художниками з різних куточків України та зарубіжних країн. У нас є  роботи відомих художників України: лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Феодосія Гуменюка, митців Полтавщини: Павла Волика, Миколи Грибана, Віктора Трохимця-Мілютіна, Дениса Городничого, художниці-керамістки Світлани Пасічної та відомих українських керамістів: Володимира Хижинського, Мирослави Росул, Вячеслава Віньковського, Лариси Антонової та інших.

У 2016 році відкрилась нова музейна кімната сучасної російсько-української війни. Про важкі та героїчні для сучасної України часи розповідають світлини. Уламки снарядів, гільзи, шеврони бригад, бронежилети, прапори з підписами бійців передають атмосферу буремних подій на Сході нашої країни.

Народний художньо-етнографічний музей «Відродження» відвідали сотні екскурсійних груп з різних куточків України та з-за кордону. Для гостей нашого навчального закладу проводяться екскурсії та майстер-класи з гончарства. Музейні колекції експонуються на постійно-діючих виставках, як в межах школи, так і у виставкових залах музеїв України. Фондові колекції шкільного Народного художньо-етнографічного музею «Відродження» постійно поповнюються новими творами мистецтва.

У нашому музеї ви можете пізнати важливу самобутню складову національної історії;побачити витвір з минувшини чи сучасності, що надихає;зануритись у враження, які залишиться на все життя. Мистецтво вміє дарувати справжню і сильну емоцію, треба тільки захотіти її пережити.